Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ależ tu jedzie populizmem na całego.   Możliwe wyjaśnienie sprawy. Miasto potrzebowało działki przy Berylowej a nie miało pieniędzy więc chciało się zamienić, żeby nie wydawać twardej waluty. Szukali możliwych działek miejskich pod zamianę a było ich niewiele, bo pola pod Lublinem to wbrew pozorom w 99% własność prywatna. MIasto ma bardzo mało działek inwestycyjnych. Wtedy ktoś sobie przypomniał: jest taka działka na Krańcowej, mieszkańcy sami chcieli ją przeznaczyć pod komisariat tylko nie wyszło, więc nie powinni protestować przeciwko zamianie i wycince. Może tą działkę zamienimy? Nie wiem czy tak było, ale przy odrobinie dobrej woli można taki scenariusz założyć. A teraz oczywiście ujadacze i polityczni podgryzacze, rozmaici społeczni asystenci prawicowych posłów i niedoszli radni, którzy przegrali w wyborach muszą spuścić ciśnienie więc wykorzystują rozżalenie mieszkańców Bronowic, żeby wylać swoje żale do Żuka. To akurat nie aluzja do Przemka L. ale jest kilku takich hiperaktywnych delikwentów.   Żuk zapowiada kolejną wycinkę i już się polityczne harpie pienią, a co ma zrobić? Złamać prawo? Prawo jest prawem i przewiduje warunki wycinki, jakby miasto zaczeło wszystko blokować to z sądu nie wyjdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za GW :  
Żuk nie rozumie też głosów oburzenia części mieszkańców Bronowic, w tym lokalnego działacza Andrzeja Szyszki. To radny dzielnicowy Bronowic, który w ostatnich wyborach samorządowych bez powodzenia startował do Rady Miasta z listy PiS.
    Od początku wiedziałem, że PiS-owcy maczają w tym paluchy. Że ten jazgot nie jest przypadkowy. Jestem ciekaw czy podpis tego PiS-owca widnieje na listach z postulatem budowy posterunku w tym miejscu. Bo znając życie pewnie tak. A teraz rżnie głupa przed wszystkimi, jakoby ten park był dla nich całym ich życiem.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od DMM-u i ze skrzyżowania Żuk i jego trolle będą oczywiście różne bajki opowiadać będą też pluć na mieszkańców ZOR-ów bo to jest taka własnie władza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelski car. A moze putin bo co tam ludzie,panstwo sie liczy. Tak mowi putin i nasz zuk. Zapomnial ze jest naszym reprezentantem i powinien nasze sugestie uwzgledniac. Szkoda slow na takiego prezydenta. Nie uwaza on ludzi za tych co maja cos do powidzenia. Car chcial car wykonal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
populizm? no drogi mój anonimie to chyba oczywiste że ja opowiadam się za głosem mieszkańców czyli ludu - to jest populizm odwrotność kolesizmu żeby sprawę wyjasnić do końca miasto nie miało pieniędzy? to jest żart bardzo niesmaczny ale ale może da się pokazać ową działkę na berylowej co? chyba byłoby warto - wszak wy kolesie mówicie ze jest ona tka cenna i potrzebna  no to ją może zaprezentujcie
Ostatnio edytowany 19 lutego 2015 r. o 11:52
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Towarzyszu Leniak proste pytanie. Kiedy w końcu znajdziecie jakąś pracę i przestaniecie trollować lubelskie fora w poszukiwaniu poklasku? Rozumiem, że z wyuczonym zawodem "bloger" w CV, może być ciężko na rynku pracy, ale nalegam byś odpowiedział na to pytanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Towarzyszu Leniak proste pytanie. Kiedy w końcu znajdziecie jakąś pracę i przestaniecie trollować lubelskie fora w poszukiwaniu poklasku? Rozumiem, że z wyuczonym zawodem "bloger" w CV, może być ciężko na rynku pracy, ale nalegam byś odpowiedział na to pytanie.
bloger to wymysł dziennikarzy - którzy nie bardzo wiedzą jak mnie przedstawiać nic takiego nie mam w CV nie jestem też zarejestrowany jako bezrobotny a praca wyobraź sobie czeka na mnie  dostałem ciekawą propozycję pracy jeszcze przed wyborami - nie szukałem jej nawet zadzwonił do mnie człowiek który chciał się ze mną umówić na rozmowę i miał propozycję pracy i choć rzecz się przeciąga ze względu na losowe zdarzenia jest aktualna prosiłeś tak więc otrzymałeś odpowiedź zrewanżuj mi się i pisz pod nazwiskiem własnym ;-)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miasto nie miało pieniędzy? to jest żart bardzo niesmaczny     Przemku do Ciebie się nie odnoszę pisząc o populizmie. Intencje masz pewnie dobre jak zwykle, ale Twoja niechęć do Zuka jest zbyt dobrze znana by podejrzewać CIę o niezbedny dystans. Nie podejrzewałbym CIę też o oportunizm czyli bicie w bębenek na komendę. Piszesz co myślisz, ale patrzysz na sprawę przez pryzmat własnej niechęci co utrudnia obiektywizm.   Tak, miasto może nie mieć pieniędzy i to się często zdarza. A to z tego powodu, że budżet rządzi się swoimi prawami i chcąc zadziałać elastycznie często się nie da. Konieczność wyasygnowania kilku dużych baniek to konieczność zabrania gdzie indziej, nowelizowania budżetu a kołdra jest zawsze za krótka. Mogę więc sobie więc wyobrazić, że taki barter żukowcy uznali za odpowiedni. Tym bardziej kiedy byli pod presją, z jednej strony mieszkańców nowego Węglinka, którzy domagają się tam infrastruktury społecznej, z drugiej strony kurii biskupiej, bo był przecież list o to, żeby tam zrobić nową parafię i kościół. Nową dzielnicę nawet z Czubów tam chcą ludzie wyodrębnić.   Żeby nie było - nie bronię tego dealu z przekonaniem, że był do końca czysty bo takiej pewności nie mam. Ale moim zdaniem zbyt wiele głosów jest bardzo jednostronnych i bardziej z intencją nagonki niż oceny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na terenie przy Drodze Męczenników Majdanka może stanąć komisariat. Walczą o to mieszkańcy. Zebrali ponad 1700 podpisów. Projekt uchwały właśnie trafił do Rady Miasta. Radni zajmą się tym na najbliższej listopadowej sesji. – Nie wyobrażam sobie, żeby nie posłuchali głosu ponad 1,7 tysiąca mieszkańców. Jeżeli będzie trzeba, możemy zebrać nawet 5 tysięcy podpisów. Najważniejsze, żeby radni nas poparli. Bardzo ich o to prosimy – mówi Andrzej Szyszko ze Społecznego Komitetu Mieszkańców Dzielnicy Bronowice. – Tym bardziej że nie będzie to miasta nic kosztowało. Uchwała dotyczy przekazania działki u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej (naprzeciwko Stokrotki). Należący do miasta teren (jako darowiznę) przejąłby Skarb Państwa. To otworzy drogę do budowy tam nowego komisariatu  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na terenie przy Drodze Męczenników Majdanka może stanąć komisariat. Walczą o to mieszkańcy. Zebrali ponad 1700 podpisów. Projekt uchwały właśnie trafił do Rady Miasta. Radni zajmą się tym na najbliższej listopadowej sesji. – Nie wyobrażam sobie, żeby nie posłuchali głosu ponad 1,7 tysiąca mieszkańców. Jeżeli będzie trzeba, możemy zebrać nawet 5 tysięcy podpisów. Najważniejsze, żeby radni nas poparli. Bardzo ich o to prosimy – mówi Andrzej Szyszko ze Społecznego Komitetu Mieszkańców Dzielnicy Bronowice. – Tym bardziej że nie będzie to miasta nic kosztowało. Uchwała dotyczy przekazania działki u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej (naprzeciwko Stokrotki). Należący do miasta teren (jako darowiznę) przejąłby Skarb Państwa. To otworzy drogę do budowy tam nowego komisariatu
  Czyli PiS-owski społecznik Szyszko wręcz prosił i błagał, by drzewa ze skweru wyciąć. Czujecie ten absurd? Przecież to jest zwykła polityczna wojenka wytoczona przez PiS, który, co najśmieszniejsze w tej sprawie, głosował za zamianą działek z deweloperem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gosc ty jesteś naprawdę taki ograniczony życiowo czy ktoś ci za to płaci żebyś takim był? Żadnych konkretnych argumentów, tylko oczernianie innych, nazywasz ludzi pisowcy. Naprawdę masz wyprany i ograniczony beret bo ugrupowań jest więcej a ty wrzucasz wszystkich w jeden worek, jesteś tani i zepsuty. Nie jestem za pisem ani za po ani za nikim innym, jestem obywatelem, mieszkam na bronowicach od 82 roku wiec proszę nie broń decyzji prezydenta bo każdy normalnie myślący człowiek wie ze jest skandaliczna. Think outside of the box kid.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozśmieszasz mnie drogi anonimie ;-) miasto wypłaca nawet ponad milionowej wysokości pensje  płaci 12 tysięcy za czytanie tekstu  etc etc  ma kasę i j rozdysponowuje po kolesiach  ostatnie przykłady z zatrudnianiem rożnych macherów są wymowneTwoja niechęć do Zuka jest zbyt dobrze znana by podejrzewać CIę o niezbedny dystans ;-)doprawdy pałam jakąś niechecią do Zuka?na czym to niby ma polegać że nie lubię i nie popieram jego przekrętów?to jest niechęć?znaczy gdybym tu go wychwalał i brał za to kasę byłbym niby obiektywnywybacz ale to nie jest lepszy PR niż ten tani chwyt z szczuciem na PiS akurat wiadomo że i PO i PiS brało udział w przekręcie...trudno to ukryć zresztąa odnośnie jeszcze sprawy komisariatusprawa ta pokazuje jak bardzo głęboko ma mieszkańców Zuk i jego kolesie   hmm własciwie mozna by traktować ten numer z wycinką jako swoistą zemstę Żuka za to że mieszkańcy ZOR-ów śmieli się czegoś domagać od jego korupcyjności tak przy okazji zastanowiła mnie kwestia tego gdzie teraz wytną drzewa? nie spodziewam się dociekliwości dziennikarzy więc proponuję potypować za nich...
Ostatnio edytowany 19 lutego 2015 r. o 12:54
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gosc ty jesteś naprawdę taki ograniczony życiowo czy ktoś ci za to płaci żebyś takim był? Żadnych konkretnych argumentów, tylko oczernianie innych, nazywasz ludzi pisowcy. Naprawdę masz wyprany i ograniczony beret bo ugrupowań jest więcej a ty wrzucasz wszystkich w jeden worek, jesteś tani i zepsuty. Nie jestem za pisem ani za po ani za nikim innym, jestem obywatelem, mieszkam na bronowicach od 82 roku wiec proszę nie broń decyzji prezydenta bo każdy normalnie myślący człowiek wie ze jest skandaliczna. Think outside of the box kid.
  Ja wrzucam? Sami się wrzucają:   Okręg 1- Bronowice, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa (5 radnych)   Prawo i Sprawiedliwość 1 Mieczysław Stanisław Ryba 2 Helena Pietraszkiewicz 3 Piotr Adam Zegadło 4 Marcin Paweł Jakóbczyk 5 Ryszard Witold Milewski 6 Tomasz Stefan Dyzma 7 Joanna Iwonna Kowalska 8 Hanna Urszula Wilczek 9 Bożena Kościańczuk 10 Andrzej Zenon Szyszko     Czy to nie ten sam Andrzej Szyszko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypędzają gawrony z saskiego co by drwalom na głowy nie srały podczas wycinki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zanim zabawy jednak to zauważyłem że sama uchwała nie była nigdzie cytowana a jest arcyciekawa Uchwała Nr 1069/XLI/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie zamiany gruntów położonych w Lublinie przy ul. Berylowej na grunty położone w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 5 / ul. Morwowej 2 oraz ul. Krańcowej 107 {Dr. Męczenników Majdanka 30} Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. a) ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.), art. 15 ust. 1, art. 37 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2014 r. poz. 518) - Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje:   § 1 Wyraża się zgodę na dokonanie zamiany polegającej na przeniesieniu przez WLASZCZYK WIĘCKOWSKI NIERUCHOMOŚCI Spółkę Jawną na rzecz Gminy Lublin prawa własności części nieruchomości wskazanej w załączniku nr 1 pkt 1 uchwały, w zamian za przeniesienie przez Gminę Lublin na rzecz WLASZCZYK WIĘCKOWSKI NIERUCHOMOŚCI Spółki Jawnej prawa własności nieruchomości lub ich części wskazanych w załączniku nr 1 pkt 2 stanowiącym integralną część niniejszej uchwały.   § 2 Zamiana nastąpi za dopłatą w przypadku nierównej wartości zamienianych nieruchomości.   § 3 Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Lublin.   § 4 Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.   Przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk 1. Grunty przekazywane w ramach zamiany przez WLASZCZYK WIĘCKOWSKI NIERUCHOMOŚCI Spółka Jawna na rzecz Gminy Lublin: - część działki nr 48/4 o pow. 0,4960 ha (obr. 70 – Węglinek, ark. 4) położonej w Lublinie przy ul. Berylowej - oznaczonej we wstępnym projekcie podziału jako działka nr 48/8 o pow. ok. 0,3778 ha, dla której Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie prowadzi księgę wieczystą nr LU1I/00331165/1; - część działki nr 49/2 o pow. 0,5891 ha (obr. 70 – Węglinek, ark. 4) położonej w Lublinie przy ul. Berylowej - oznaczonej we wstępnym projekcie podziału jako działka nr 49/6 o pow. ok. 0,4172 ha, dla której Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie prowadzi księgę wieczystą nr LU1I/00331165/1; - część działki nr 50/2 o pow. 0,5736 ha (obr. 70 – Węglinek, ark. 4) położonej w Lublinie przy ul. Berylowej - oznaczonej we wstępnym projekcie podziału jako działka nr 50/6 o pow. ok. 0,4050 ha, dla której Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie prowadzi księgę wieczystą nr LU1I/00331165/1. 2. Grunty przekazywane w ramach zamiany przez Gminę Lublin na rzecz WLASZCZYK WIĘCKOWSKI NIERUCHOMOŚCI Spółki Jawnej: - działka nr 12 o pow. 1,0862 ha (obr. 19 – Majdan Tatarski, ark. 10) położona w Lublinie przy ul. Krańcowej 107 {Dr. Męczenników Majdanka 30}, dla której Sąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku prowadzi księgę wieczystą nr LU1I/00146199/4; - część działki nr 32/3 o pow. 0,6836 ha (obr. 33 – Sławin Helenów, ark. 12) położonej w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 5 / ul. Morwowej 2 – oznaczonej we wstępnym projekcie podziału jako działka nr 32/4 o pow. ok. 0,2159 ha oraz działka nr 32/6 o pow. ok. 0,2985 ha, dla której Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie prowadzi księgę wieczystą nr LU1I/00112593/9.   i jeszcze pliczki graficzne które zaraz wrzucę Berylowa czyli owa tak cenna i niezbęda działka którą wzieto od kolesi dewelopentów a teraz co dostali koelsie dewelopenci najpierw teren na Wojciechowskiej i nasz były już park  który zeżarł był żuk oryginalny pdf tu http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=210&id=213520&mode=a&d=T
Ostatnio edytowany 19 lutego 2015 r. o 13:14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teren na rogu Wojciechowskiej i morwowej ;-) no tam przynajmniej nic nie wytną  ok sięgamy do odpowiedzi na pytanie o udzielenie informacji publiczne w sprawie tego przekrętu czyli tu http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=210&id=233055&mode=a&d=T i się dowiadujemy że niezabudowana i nieuzbrojona działka na Berylowej wyceniona została na 3 945 400 zł netto   park na ulicy ul DMM na 1 547 900 zł    a działka na rogu na wojciechowskiej na 2 476 800 zł co do ich uzbrojenia to chwilunię w tym pliku http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=210&id=219823&mode=a&d=T są informacje że działka na wojciechowskiej  Usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zagospodarowanych jako tereny usługowe. Przy ul. Wojciechowskiej i ul. Farmaceutycznej również zabudowa wielorodzinna niska. Nieruchomość widoczna z al. Kraśnickiej położona przy ulicach o dużym natężeniu ruchu. Dojazd od strony ul. Morwowej - dla działki nr 32/6 oraz ul. Wojciechowskiej – dla działki nr 32/4. Przedmiotowa nieruchomość  uzbrojona jest w energię elektryczną oraz sieć wodociągową, w zasięgu pełne uzbrojenie – wzdłuż sąsiadujących ulic oraz na sąsiednich działkach. Na nieruchomości wykonane jest utwardzenie terenu – płyty betonowe i asfalt, ogrodzenie z paneli metalowych na słupkach. Na działce nr 32/6 znajduje się część parterowego, blaszanego kontenera spełniającego funkcję biurowo-magazynową (budynek przeznaczony do rozbiórki). a Park na DMM to  Nieruchomość położona w Lublinie we wschodniej części miasta w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zagospodarowanych – osiedle mieszkaniowe wielorodzinne oraz usługi towarzyszące zabudowie wielorodzinnej (markety osiedlowe, kościół, usługi oświaty). Nieruchomość leży przy ulicach o dużym natężeniu ruchu. Dojazd do nieruchomości od strony Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej (brak zjazdu z ulic). Działka uzbrojona w sieć oświetleniową, sieć kanalizacyjną ogólnospławną Uzbrojenie pełne w zasięgu, wzdłuż sąsiadujących ulic oraz na sąsiednich działkach. Działka stanowi skwer osiedlowy pomiędzy blokami wielorodzinnymi z nasadzeniami drzew i krzewów ozdobnych oraz alejkami. W granicach działki (w jej północno-wschodnim narożniku) znajduje się zabudowana działka nr 13 – stacja transformatorowa stanowiąca własność Skarbu Państwa. Na nieruchomości znajduje się kiosk, którego właścicielem jest jego dzierżawca – zgodnie z umową dzierżawy nr 97/GM/12 zawartą do dnia 31.12.2016 r
Ostatnio edytowany 19 lutego 2015 r. o 13:36
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Towarzyszu Leniak wy dziwnym trafem wszędzie widzicie przekręty. Obarczacie, towarzyszu, winą Żuka nawet wtedy gdy bliscy temu sercu Narodowcy przekręcają wyniki głosowania projektów budżetu obywatelskiego głosując przy pomocy cudzych numerów PESEL. Czy to nie jest śmieszne? Więcej obiektywizmu towarzyszu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Towarzyszu Leniak wy dziwnym trafem wszędzie widzicie przekręty. Obarczacie, towarzyszu, winą Żuka nawet wtedy gdy bliscy temu sercu Narodowcy przekręcają wyniki głosowania projektów budżetu obywatelskiego głosując przy pomocy cudzych numerów PESEL. Czy to nie jest śmieszne? Więcej obiektywizmu towarzyszu.
narodowcy? a ja dostałem z prokuratury coś innego ... w końcu byłem poszkodowanym w tej sprawie ;-) mam wkleić? wiesz ja lubię obiektywizm poparty dowodami a ty widzę coś nie bardzo ale ciekawy temat poruszyłeś - faktycznie przy głosowaniu na BO Choroś i Żuk zdobyli zdaje się informacje na temat preferencji politycznych głosujących i informacje te przetwarzają i wykorzystują to osobny temat ale również jest on aferą... wrócmy jednak do tych działek  warto policzyć cenę metra działki nieuzbrojonej na Berylowej i metra uzbrojonej na rogu Wojciechowskiej oraz takiegoż metra na DMM kto szybko liczy? ;-) z liczenia to ja jestem raczej noga niestety ale  mnie wychodzi że Berylowa ziemia polna jest po 183,67 zł za metr kwadratowy Wojciechowska skrzyżowanie z Morwową uzbrojona działeczka stoi 206,74 zł za metr a Uzbrojony park na rogu DMM i Krańcowej jest po 142,5 zł czy ja dobrze policzyłem kto sprawdzi? tak sobie popatrzyłem na srednie ceny z 2013 w Lublinie i za metr liczono po 276 zł ciekawe prawda? w kązdym razie uzbrojoną działkę na wojciechowskiej i Park nabyli dewewlopenci za 79 300 zł i bardzo cenne tereny berylonośne dodatkowo mozna odnieść wrażenie ze im dalej od centrum Lublina tym tereny droższe jakby 
Ostatnio edytowany 19 lutego 2015 r. o 14:09
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 zdobyli zdaje się informacje na temat preferencji politycznych głosujących i informacje te przetwarzają i wykorzystują
  O zgrozo, typowa retoryka sPISkującego wyborcy. Chodzą słuchy, że to Żuk zatrzymał opady śniegu w Lublinie. Zbadałeś też tę aferę? Tobie by się przydał dobry psychiatra, zdaje się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko ciekaw jestem kto będzie chciał mieszkać w betonowych osiedlach. Panie Prezydencie drzewa też są ważne i nie możemy robić rozwoju miasta kosztem czegoś, bo możemy przy tym stracić bardziej znaczące inwestycje niż mieszkania i kolejne galerie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...